Laboratorium snu

Dr n. med. Agata Hajduk

Śpij dobrze ....

Jak śpimy? Dlaczego ważny jest odpoczynek w czasie snu? Jakie są warunki pełnowartościowego snu? Czym jest chrapanie i bezdech senny?

Zapoznaj się z nowym projektem MedLife – Laboratorium snu.

foto zdrowy sen

Sen jest niezbędnym czynnikiem zdrowego życia. Sen daje komfort wypoczynku i regeneracji po dziennej aktywności. Prawidłowe oddychanie w czasie snu jest niezbędnym czynnikiem zdrowia.

            Zaburzenia oddychania w czasie snu dotyczą znacznej części populacji ludzkiej, w przeważającej części – mężczyzn. Skutkują objawami dziennymi i nocnymi. Mogą być powodem wtórnych problemów zdrowotnych, jak choroby krążenia, dróg oddechowych, udaru mózgu, depresji, zaburzeń metabolicznych, refluksu żołądkowo-przełykowego, upośledzenia rozwoju w wieku dziecięcym, przyczyną dekoncentracji w pracy i za kierownicą, zmniejszenia efektywności zawodowej i seksualnej.

Na co należy zwrócić uwagę? Jakie są pierwsze, niepokojące objawy?

            Objawy nocne:

 1. Głośne chrapanie.
 2. Bezdech.
 3. Częste wybudzanie się.
 4. Nocne pocenie się.
 5. Uczucie dławienia, duszenia się.
 6. Kołatanie serca.
 7. Suchość w ustach i gardle.

Objawy dzienne:

 1. Bóle głowy.
 2. Poczucie niewyspania po przebudzeniu.
 3. Senność.
 4. Zmęczenie.
 5. Dekoncentracja.
 6. Obniżeniem progu tolerancji reakcji psychicznych.

            Laboratorium snu zajmuje się diagnostyką, leczeniem i kontrolowaniem pacjentów z zaburzeniami snu (zaburzenia oddychania w czasie snu, bezsenność, nadmierna senność dzienna). Zapraszamy na dni otwarte i na wizytę!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.: +48605698529 lub e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.